دسته بندی ها
ویژه ها

خودکار بین فلنچی/چک ولو

شیر دریچه چیست؟ 

دریچه ای که برای جلوگیری از برگشت جریان در سیستم لوله کشی استفاده می شود به عنوان شیر چک شناخته می شود. همچنین به عنوان دریچه بدون بازگشت یا NRV شناخته می شود. فشار سیال که از طریق خط لوله عبور می کند ، دریچه را باز می کند ، در حالی که هرگونه وارونه جریان باعث بستن دریچه می شود. این اجازه می دهد تا جریان کامل بدون مانع و با کاهش فشار به طور خودکار خاموش شود. بسته به مکانیسم دریچه عملکرد دقیق متفاوت خواهد بود.

قطعات شیر ​​را بررسی کنید
این دستگاه از بدنه ، پوشش ، دیسک ، پین لولا و حلقه صندلی تشکیل شده است. 

دریچه بررسی صفحه دوتایی به عنوان دریچه بررسی پروانه ، شیرهای باز کردن دیسک تاشو ، دریچه بازرسی دو دیسک یا اسپلیت شناخته می شود. همانطور که از نام این دستگاه پیداست ، دو نیمه دیسک با جریان رو به جلو و با جریان معکوس دو نیمه باز می شود و روی صندلی می ایستد تا جریان را ببندد (عمل فلپینگ).

استفاده از شیرآلات دوبل صفحه ای در خدمات مایع و گازی کم فشار محبوبیت دارد. سبک بودن و ساخت و ساز کم حجم آن هنگام اهمیت و اهمیت فضا ، آن را به انتخاب مطلوب تبدیل می کند. 80 تا 90٪ سبکتر از دریچه چک معمولی بدن است. بیشتر در سیستمهایی که از شیرهای پروانه ای استفاده می کنند ، استفاده می شود. هزینه نصب و نگهداری نسبت به انواع دیگر بسیار کم است.

انواع شیرآلات چک
نوع دیسک نوع شیر را تعیین می کند. متداول ترین انواع شیرهای چک است

نوع چرخان
لولا بالا
دیسک کج
نوع آسانسور
نوع پیستون
نوع توپ
نوع بشقاب دوتایی
شیر بررسی را متوقف کنید

 

در آلیاژ های فولاد ( a105) استنلس استیل ، چدن ، برنجی

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.