دسته بندی ها
ویژه ها

انگل ولو

انگل ولو

تامین تجهیزات صنایع  کارخانه جات صنعتی واردات و تامین انواع انگل ولو

انگل ولو چیست؟
انگل ولو یک شیر دو راهه با اکچویتور پیستونی است.در مواردی که نیاز باشد ولو به مدت طولانی باز در سرویس قرار بگیرد،از مدل انگل ولو که افت فشار کم تر ، همچنین اتلاف انرژی و فرسایش بدنه کمتری دارد، استفاده می شود.در این مدل با تغییر اندکی در ساختار ولو ،خواص ان به طور چشمگیری بهبود پیدا می کند.در واقع در انگل ولو شکل y دارای بیشترین ضریب جریان و پایین ترین افت فشار در میان انواع ولو های کروی می باشد.در این ولو ها،سیال با تغییر زاویه  ای کمتر از 90 درجه وارد ولو و مجدد با تغییر زاویه کمتر از 90 درجه از ولو خارج می گردد.

از این ولو ها در کنترل جریان هایی که در ان ها ولو در بازه طولانی باز بوده و یا در زمان های راه اندازی که نیاز به باز بودن ولو به مدت طولانی باشد،به وفور مورد استفاده قرار می گیرند

اصول عملکرد 

ولوهای نشیمنگاه زاویه ای به صورت پنوماتیکی عمل می کنند به طوری که فشار هوا برای کنترل عملگر پیستون که plug ولو را از نشیمنگاه آن دور می کند ، مورد استفاده قرار می گیرد. ولوهایی که به طور طبیعی بسته اند یا ولوهای NC معمولا ولو را در شرایط بدون فشار می بندند و برای بازگشت ولو به حالت استراحت از یک فنر استفاده می کنند. ولوهای NO ولوهایی هستند که همیشه باز می باشند مگر اینکه فشار هوا برای بستن آن عمل کند. اگر فنر روی قسمت مخالف عملگر پیستون قرار داده شود ، یک ولو NO به دست می آید. ولوهای با عملگر دوگانه می توانند برای کنترل جریان در دو جهت مورد استفاده قرار گیرند. این ولوها هیچ فنری ندارند و برای تعیین موقعیت ولو به میزان هوای موجود بستگی دارند. این پیکربندی ها بر میزان فشار ولو تاثیر می گذارند. جریان بالا و پایین ولو ( که باعث باز شدن ولو می شود) اثر “چکش آب” را کاهش می دهد اما حداکثر فشار ولو را به طور معمول تا 50 % کاهش می دهد. با این حال اتصال یک فنر برگشتی قوی به افزایش فشار کاری کمک می کند اما یک اکچویتور قوی تر برای غلبه بر این افزایش نیروی فنر مورد نیاز خواد بود. با جریان در سرتاسر نشیمنگاه ( کا باعث بسته شدن ولو می شود) ، فشار کاری کامل به دست می آید و اثر “چکش آب” با محدود کردن جریان هوای فشرده می تواند کاهش داده شود.

 

در آلیاژ های فولاد ( a105) استنلس استیل ، چدن ، برنجی

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.